Nadezhda Scardino: biografie, fapte interesante

Biatlon echipa bielorusă în ultimii anise remarcă prin performanțe de succes, câștigă în mod regulat medalii la diverse campionate. Este imposibil să vă imaginați acest colectiv fără eminentul Hope Skardino, care a făcut parte din componența principală timp de mulți ani. Vom spune despre asta.

Biografie scurtă

Speranța lui Scardino

Atelierul Nadezhda Scardino sa născut în RomâniaSankt-Petersburg la 27.03.1985. În afară de ea, în familie erau doi frați și patru surori. Părinții au văzut-o pe fată ca pe un schior viitor, așa că în șapte ani au dat-o secției. Nu au existat succese deosebite în sport, Nadezhda se gândea să-și înceteze cariera, dar totul a schimbat cazul.

Odată la tabăra de antrenament cu care a fost antrenată fatăechipa din Belarus. Atleții, biatlonii i-au oferit lui Skardino să încerce să tragă. Hope a plăcut, ea a avut la acest talent natural. Așa că sa mutat la biatlon. Prea multă concurență nu a permis fatălui să intre în echipa națională a Rusiei, așa că atletul a acceptat cu bucurie oferta de la personalul de coaching din Belarus și sa mutat la Minsk.

Din aceasta a început performanțele sale în zborul de sus al lui Nadezhda Skardino. Biografia fostului schior a fost, de atunci, legată în mod inextricabil de biatlon.

realizări

Primul mare succes a venit la Scardino în 2007an. Ca parte a echipei de retransmitere a femeilor, ea a câștigat. 2011 a fost amintit de fanii sportivului imediat cu două rezultate înalte - locul al treilea la etapa cupei mondiale și medalia de bronz a campionatului mondial în curse similare. În 2012, Nadezhda Scardino a câștigat prima medalie individuală - bronz în sprint și locul al doilea în cursa releu.

speranța biografiei sardino

Cel mai de succes a devenit pentru biathlete 2014Anul olimpic. Sportswoman de patru a fost pe podium la Cupa Mondială, și, de asemenea, a câștigat bronz la Olimpiada de la Soci, în cursa individuală.

Nadezhda Scardino, a cărei fotografie după aceeaa zburat toate mass-media, în 2015, a continuat să dovedească faptul că ea este un releu indispensabil releu. La etapele Cupei Mondiale, echipa din Belarus a câștigat medalii de argint și bronz.

2016 a început pentru biathlete cu o victorie la Campionatul European, care a avut loc la Tyumen. Sportivul nu și-a lăsat rivații o șansă în cursa de urmărire de zece kilometri.

Fapte despre biatlonist

Nadezhda Scardino în interviu în mod repetata recunoscut că el consideră rude ale a două state - Belarus și Rusia. Și, deși, așa cum sa menționat mai sus, sportivul sa născut în capitala nordică a Federației Ruse, a fost în favoarea echipei din Belarus de mai bine de nouă ani.

speranță fotografie skardino

Nadezhda Scardino, a cărui fotografie de multe oritipărită în diverse reviste, a fost recunoscută ca fiind unul dintre cei mai buni biatlonisti din lume. Această listă include și colegul său de echipă - campioană olimpică și liderul echipei belaruse Daria Domracheva.

Nativul din Sankt-Petersburg a fost în mod repetatrecunoscut ca fiind cel mai bun lunetist al biatlonului mondial. Ea a stabilit chiar un record, nu a pierdut o dată în 17 curse. Pe fundalul unor astfel de rezultate, este dificil de crezut că atletul a suferit anterior o boală de ochi - astigmatism. Ulterior, șoferul a fost operat, dar nu există nicio garanție că boala nu se va întoarce.

Interese și preferințe

Nadezhda Skardino este o fată foarte versatilă. Biatlonul iubește odihnă activă: diverse drumeții, volei și alpinism.

El preferă să participe la cursele de masă și de retransmisie. Acesta din urmă lucrează în mod special pentru ea, deoarece atletul este un luptător de echipă prin natură. Mai încrezător în fotografierea din poziția în picioare.

Cea mai memorabilă rasă Skardino consideră că începejunior în 2005. Apoi a reușit să ajungă la distanța finală cu un avantaj atât de confortabil încât sa dovedit a fi terminat cu steagul.

Pentru biatletarii novici, Nadejda sfătuiește să privească numai înainte și să nu se uite niciodată înapoi. Pentru ea, aceasta a devenit o credo de viață.